Tel: GSM.05357825981 GSM.05324428658 FAX..TEL.03382122108 | E-mail: altinbashavalandirma@hotmail.com

 ANASAYFA ALTINBAŞ HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ // KARAMAN  KONYA KARATAY MERAM EREGLİ BÜSAN SİLİFKE MUT KARAPINAR SUSANOGLU ERDEMLİ BOZKIR ERMENEK ALANYA KIZKALESİ ÇUMRA ANAMUR

Mahya Tipi Polikarbonat Kapaklar » Altınbaş Havalandırma

Mahya Tipi Polikarbonat Kapaklar » Altınbaş Havalandırma

Mahya Tipi Polikarbonat Kapaklar » Altınbaş Havalandırma

Mahya Tipi Polikarbonat Kapaklar »

 

Ürün Kodu : hk2
 
Özellikler:
 
 Endüstri tesislerinde oluşan sıcak hava, buhar ve toz bulutu; her ne kadar diğer havalandırma kanallarından tesis dışına atılmak istensede, çatının altında sıkışır ve bu bölgede hapis olur. Bu sıcak hava bulutunun tesis dışına çıkarmanın en ideal yolu, çatının en yüksek kısmından, yani mahya bölgesinden yapılacak olan polikarbonat havalandırma kapakları kullanılarak yapılan havalandırma sistemidir.
 
Mahya tipi Polikarbonat Kapaklar, bu havalandırma sisteminin en önemli parçalarından biridir. Kapak iki ana malzemeden oluşur. Alüminyum kasa ve aksesuarlar taşıyıcılık özelliği ve hafifliliği nedeniyle, polikarbonat ise ışık geçirgenliği ve ısı yalıtımı nedeniyle kullanılır. Mahya tipi Polikarbonat kapaklar kullanılarak tesisin ışık ihtiyacı da kısmen giderilir.
 
Mevcut endüstri tesislerinde, havalandırma kapakları olarak genelde Mahya Tipi Polikarbonat Kapaklar kullanılır. Bunun sebebi ekonomiden çok, bu tip kapakların istenilen ölçülerde yapılabilme kolaylığıdır.
 
Havalandırma sistemi fabrika içerisinden otomatik olarak açılır ve kapanır. İstenildiği takdirde rüzgar ve yağmur sensörleri de kullanılarak, bu havalandırma kapakları otomatik olarak kapatılabilir.